Hírek

Elérhetőségek

Újraéled az alapítvány

Biztosan többen találkoztak mostanában egy újabb civil szervezettel a hirdetőtáblákon és az interneten. A Kisnémedi Jövőjéért Alapítvány nemrég megújult vezetőséggel keresi a helyét a helyi közösség életében, a kuratóriumi tagjaival Ribai Ádámmal és Molnár Mártonnal beszélgettem.

Mit kell tudni az alapítványról?

Ribai Ádám: Az alapítvány 2005-ben alakult, akkoriban Palánki Ferenc vezetésével, sajnos a működéséről eddig nem sok mindent tudtunk meg mivel egy elnökváltáson kívül semmi nem történt az alapítvánnyal. Néhány éve már több megkeresés is érkezett a hatóságoktól, mivel a minimális adatszolgáltatásokat sem teljesítette a vezetőség. Tavaly Edelman György alapítóval egyeztetve nem akartuk megszüntetni az alapítványt, ezért elkezdtük a dolgait rendberakni. Új kuratórium alakult, újra lett bankszámlánk és az elmaradt adatszolgáltatásokat is pótoltuk. Ez a folyamat több mint fél évig elhúzódott.  

Hogyan tovább? 

Molnár Márton: Az elképzelésünk az volt, hogy egy olyan alapítványt hozzunk létre, amelyben a fiatalok kibontakozhatnak, itt helyben közösségben lehetnek, kapcsolatokat építhetnek egymással. Az utóbbi időben tapasztaltuk, hogy a fiatalok is egyre zárkózottabbak lettek. Ezt a jelenséget csak súlyosbította a koronavírus járvány is. Az alapítvány ebben szeretne segítséget nyújtani a fiataloknak. A közösségi tevékenységek révén a fiatalkorúak újra egymásra találhatnak, ápolhatják kapcsolataikat, tanulhatnak, fejlődhetnek.)
Az önkormányzatnak köszönhetően az alapítvány - ezzel együtt pedig a közösségi élet központja is - a község központjában található Ifjúsági Ház lesz.
Ribai Ádám: Szeretnék egy utolsó esélyt adni, a ma még sokszor unatkozó gyerekeknek, családoknak, hogy egy közösségben hasznosan tölthessék el a szabadidejüket. 

Milyen céljai vannak az alapítványnak, mit vártok ettől?
Molnár Márton: A legfőbb cél, hogy létre tudjunk hozni egy összetartó, fiatalokból álló közösséget Kisnémediben. Tevékenységünkkel pozitívan szeretnénk hatni a gyermekek és fiatalok, ezáltal pedig a falu életére is.
Ribai Ádám: Szeretnénk, ha az Ifjúsági Ház valóban az ifjúságé lenne, elkezdenék használni, ehhez várjuk tőletek az ötleteket, hogy milyen programokat szeretnétek megvalósítani. 

Milyen további terveitek vannak?
Molnár Márton: Az év során több programlehetőséggel kedveskedünk az érdeklődőknek. A programlehetőségek között megtalálható lesz a közös sportfoglalkozás, kirándulások, túrázás, valamint a hideg téli délutánokon a csoportos beszélgetés, csapatépítés, filmnézés, videójátékozás. Az élményszerzés mellett fontosnak tartjuk, hogy a fiatalok új tudással is gazdagodjanak.

Miért fontos számotokra a helyi közösségépítés?
Molnár Márton: Folyamatosan változó világunkban fontosnak találjuk, hogy a fiatalok kötődjenek egy, a saját korcsoportukban lévő közösséghez. Ez segíti fejlődésüket, továbbá jótékonyan hat kapcsolatteremtő készségeikre is. Ezen túlmenően a fiatalok életreszóló élményeket és sok-sok információt szerezhetnek, amelyeket életük során kamatoztathatnak, valamint lelki fejlődésben részesülhetnek a közösség által.

Kiket vártok a tagjaitok közé?
Ribai Ádám: Minden érdeklődőt szeretettel várunk, legyen az gyermek, fiatalkorú, vagy éppen fiatal felnőtt. A programok mellett szeretnénk részt venni a település szépítési munkában is, ezért a családok mellett várjunk a középkorosztály tagjaiból is jelentkezőket.
Molnár Márton: Hamarosan tervezünk egy találkozót ahová minden érdeklődőt várunk ötleteivel. Addig is keressetek minket a Facebookon Kisnémedi Jövőjéért Alapítvány néven, ott értesítünk mindenkit arról ami velünk történik. 

Sok sikert nektek, remélem sikerül aktívabbá tenni a helyi fiatalságot.